Premium Floor
menu
Jak wybrać podłogę idealną do biura?

Jak wybrać podłogę idealną do biura?

Wybór podłogi do naszego mieszkania to niełatwe zadanie. Wymaga długich i uważnych poszukiwań, by znaleźć wymarzony odcień o doskonałej jakości, który będzie pasował do wybranego przez nas stylu wnętrzarskiego. Wybór podłogi do przestrzeni biurowej jest jeszcze trudniejszy. Podłoga w biurze powinna być nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale także ekstremalnie wytrzymała. To najbardziej eksploatowany element użytkowy, który narażony jest na nieustanne uszkodzenia mechaniczne. Jaka podłoga w takim przypadku sprawdzi się najlepiej? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Podłoga do biura

Obecnie na rynku istnieje wiele sposobów aranżacji podłóg za pomocą różnorodnych materiałów. Najpopularniejszymi nawierzchniami wybieranymi przez przedsiębiorstwa są wykładziny dywanowe, podłogi winylowe oraz panele laminowane.

Wykładzina dywanowa pozwala na dużą dowolność w kwestii aranżacji wnętrza. Można wybierać spośród nieograniczonej ilości wzorów i kolorów, dzięki czemu z łatwością dopasowują się do każdego wnętrza. To przydatne jeśli chcemy, by nasze biuro utrzymane było w określonej stylistyce. Kolejnym plusem jest ich miękkość oraz właściwości wygłuszające. Wykładzina tłumi odgłos kroków, co w warunkach pracy biurowej może się okazać nieocenioną zaletą. Jednak dywany posiadają znaczące minusy — są trudne w utrzymaniu czystości w pomieszczeniu. Gromadzą w swoich włóknach roztocza i nieczystości, a wszelkie plamy są bardzo widoczne i trudne lub nawet niemożliwe w usunięciu. Nie nadają się do pomieszczeń, w których może gromadzić się wilgoć oraz ich kolory szybko płowieją, przez konieczność częstego i dogłębnego czyszczenia.

Podłogi winylowe są elastyczne i miękkie, dzięki czemu chodzenie po nich jest ciche, a właściwości wodoodporne zapewniają pełną ochronę przed przypadkowo rozlanymi płynami. Jednak instalacja winyli klejonych jest problematyczna — wymaga idealnie gładkiego podłoża, co przy dużych powierzchniach biurowych może być uciążliwe. Dodatkowo podłoga winylowa sprawia problemy w przypadku krzeseł czy foteli na kółkach. Twarde lub gumowe kółka mogą powodować trwałe uszkodzenia podłogi. Jednym ze sposobów jest wymiana tych elementów na inne — wykonane z miękkich materiałów lub zastosowanie podkładki pod krzesła. Generuje to niepotrzebne wydatki związane z zakupem nowych elementów oraz dodatkowym nakładem pracy.

Panele laminowane to kolejna, najczęściej pojawiająca się opcja aranżacji podłóg w biurach. Cechują się doskonałą wytrzymałością, nie odkształcają się, są odporne na uderzenia, a powierzchnia nie ulega zarysowaniom, nawet podczas intensywnego chodzenia po niej w butach na wysokich obcasach. Panele podłogowe są także bardzo łatwe w montażu, nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani dużych umiejętności. Montowane w systemie pływającym nie wymagają użycia kleju, dzięki czemu ich instalacja jest "czysta" i sprawna. Panele jednak posiadają istotne wady. Zazwyczaj nie są wodoodporne, nie posiadają właściwości wygłuszających odgłos kroków, a przez wiele osób uważane są za plastikowe i sztuczne. Chyba że mówimy o panelach laminowanych Premium Floor.

Jakość paneli laminowanych Premium Floor

Panele podłogowe Premium Floor z kolekcji Ampio to idealna podłoga do biura. Produkty te cechuje klasa ścieralności AC4 oraz użyteczności 23/32, dzięki czemu doskonale nadają się do często użytkowanych przestrzeni, także tych komercyjnych. Nie wycierają się z czasem, są odporne na wgniecenia i zadrapania, a także na żar, co świadczy o ich wysokich parametrach technicznych i niezawodnej jakości. Panele Premium Floor posiadają również właściwości antystatyczne. Specjalna warstwa na powierzchni paneli sprawia, że podłogi zapobiegają gromadzeniu się na nich kurzu, dzięki czemu są łatwe i przyjazne w użytkowaniu.

Kolekcja Ampio posiada wyjątkową cechę, szczególnie przydatną w warunkach pracy biurowej — jest odporna na działanie wody aż do 6 godzin. Wystarczy w przeciągu tego czasu zetrzeć rozlany płyn z powierzchni. Przypadkowo rozlana na podłodze kawa nie będzie stanowiła dla Ampio żadnego wzywania.

Wybierając podłogę do biura, należy pamiętać również o komforcie podczas chodzenia. Panele laminowane Premium Floor zabezpieczone są specjalną powłoką, która gwarantuje antypoślizgowość i bezpieczeństwo użytkowania. Aby wydobyć wszystkie akustyczne możliwości paneli Premium Floor, warto zadbać o odpowiedni montaż podłogi i dobór odpowiedniego podkładu pod panele. Zintegrowane podkłady Premium Floor są w pełni kompatybilne z panelami i dodatkowo wzmacniają efekt wygłuszenia dźwięków w pomieszczeniu i niwelowania odgłosu kroków.

Premium Floor — doskonała podłoga do biura

Kolekcja Ampio została zaprojektowana z myślą o większych powierzchniach. Zwiększone wymiary paneli doskonale dopełnią każdą aranżację biurową, zapewniając łatwy i co ważniejsze szybszy niż w przypadku tradycyjnych paneli montaż, nawet dla dużych przestrzeni komercyjnych. Panele podłogowe Ampio nadadzą wnętrzu nowoczesnego charakteru, zmieniając nawet nudne biura w stylowe pomieszczenia.

Laminaty jak prawdziwe podłogi drewniane

Kolekcja Ampio to nie tylko niezawodna jakość, ale także piękne dekory. Na powierzchni podłogi można zaobserwować delikatne tłoczenia i wgłębienia idealnie zsynchronizowane ze wzorem słoi i linii, które są charakterystyczne dla naturalnych desek. Tak precyzyjne wykonanie jest możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii produkcji w strukturze synchronicznej. Dzięki połączeniu niezwykle realistycznej tekstury z dębowymi odcieniami, panele podłogowe Premium Floor wyglądają niemal identycznie jak podłoga drewniana.

Dąb Garda, kolekcja Ampio, Premium Floor

Dąb Płonący, kolekcja Ampio, Premium Floor

Jaka podłoga w biurze? - dlaczego panele Premium Floor to najlepszy wybór

Podłoga w biurze powinna posiadać wysoką odporność na wszelkie zarysowania, ścieranie oraz wysokie natężenie ruchu. Dodatkowo powinna być wodoodporna i bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości. Jednak niezawodna trwałość to dopiero początek. Podłoga do biur, musi być także komfortowa w użytkowaniu i przede wszystkim bezpieczna. Znalezienie odpowiedniego modelu to nie lada wyzwanie. Panele podłogowe Ampio od Premium Floor to doskonałe połączenie wszystkich tych elementów. Piękne dekory w naturalnych odcieniach dębu sprawią, że wnętrze będzie cechować się nie tylko funkcjonalnością, ale także pięknym wyglądem, stając się synonimem klasyki i elegancji.

Powrót