Premium Floor
menu
Panele na ogrzewanie podłogowe

Panele na ogrzewanie podłogowe

Jedną z kluczowych decyzji Inwestorów realizujących budowę obiektu mieszkalnego jest ta dotycząca wyboru systemu grzewczego. Choć nadal popularną opcją w tym zakresie są klasyczne kaloryfery, to według opinii klientów najlepszym rozwiązaniem stało się ogrzewanie podłogowe. Dotychczas najczęściej wybierany do łazienki lub kuchni, ze względu na konieczność pokrycia materiałami przewodzącymi ciepło takimi jak gres i terakota, obecnie ogrzewanie podłogowe może być montowane również w salonie, sypialni lub domowym gabinecie. Ponadto w przypadku zastosowania instalacji wodnej istnieje możliwość jego wykorzystania nie tylko do ogrzewania, ale również chłodzenia pomieszczeń.

Panele podłogowe - zmiany na rynku wnętrzarskim

Początkowo o ogrzewaniu podłogowym nie mówiło się za wiele. Duży wpływ na to miała niska dostępność paneli podłogowych, które pod wpływem temperatury by nie niszczały. Warto tutaj przypomnieć czemu nie można stosować zwykłych paneli podłogowych pod system grzewczy. Panele pod wpływem temperatury nieustannie "pracują" kurcząc się i rozszerzając, przez co po jednym, intensywnym sezonie użytkowania ogrzewania podłogowego, takie panele nadawałaby się wyłącznie do wymiany. Specjalnie dostosowana posadzka jest odporna na zmiany ciepła w mieszkaniach i doskonale współpracuje z ogrzewaniem podłogowym, nie zmieniając swojego kształtu ani nie niszczejąc. Dlatego wybierając podłogę, warto zwrócić szczególną uwagę na oznaczenie producenta i sprawdzić, czy panele na pewno mają swoje zastosowanie pod system grzewczy.

Jednak z biegiem lat na rynku wnętrzarskim zaszły spore zmiany. Nowych klientów zaczęły interesować innowacyjne rozwiązania grzewcze, które są wygodniejsze i bardziej estetyczne w porównaniu do tradycyjnych kaloryferów. Na rynku zaczęło się więc pojawiać coraz więcej opcji, które byłyby odporne na odkształcanie się i dostosowane do ogrzewania podłogowego — panele laminowane, panele winylowe, panele drewniane. Obecnie na rynku można znaleźć szeroką gamę produktów dopasowanych do naszych potrzeb.

Wybór i montaż paneli do ogrzewania podłogowego

Innowacyjna technologia produkcji laminatów Premium Floor to nie tylko fenomenalne walory wizualne i panele z powierzchnią do złudzenia przypominającą tę typową dla drewnianych desek. To również świetne parametry techniczne, czyli bardzo dobra tolerancja wahań temperatury oraz zdolność relatywnie bezstratnego przewodzenia ciepła. Te właściwości sprawiają, że panele laminowane Premium Floor są tak dobrym wyborem w przypadku chęci zamontowania w domu niskotemperaturowego, elektrycznego lub wodnego ogrzewania podłogowego

Wybierając panele laminowane do ogrzewania podłogowego, należy zastosować kryterium jakości. Warto wybierać produkty producenta paneli podłogowych o wysokiej jakości i dobrej opinii. Ważnym czynnikiem wyboru podłogi na ogrzewanie podłogowe jest klasa ścieralności. W przypadku ciepła sprawdzą się panele o klasie ścieralności AC4 lub większej. Warto wybierać takie produkty w połączeniu z klasą użyteczności 23/32. Tego typu podłoga dobrze zniesie wahania temperatur, co zminimalizuje ryzyko pojawiania się wraz z biegiem czasu pęknięć i mikrouszkodzeń na powierzchni. Warto wiedzieć także, że przewodzenie ciepła najlepiej działa w przypadku paneli o grubości od 8 mm do 12 mm. Zbyt duża grubość paneli może wpłynąć negatywnie na rozprowadzanie ciepła i ogrzewanie podłogowe będzie nieefektywne.

Oczywiście podstawą efektywnego działania jest to, w jaki sposób będziemy montować instalację i czy będziemy skrupulatnie stosować się do zasad korzystania z systemu, czyli np. stopniowego podnoszenia temperatury na początku sezonu. Podczas montażu desek laminowanych należy również zadbać o pozostawienie szczelin dylatacyjnych, ponieważ tylko stosując technikę pływającej podłogi, unikniemy w przyszłości jej deformacji powodowanej rozszerzalnością temperaturową materiałów.

Panele podłogowe Premium Floor doskonale sprawdzą się do każdego pomieszczenia. Zgodnie z zaleceniami producenta można ich bezpiecznie użyć pod ogrzewanie podłogowe, a grubość 8 mm zapewni doskonałe rozprowadzenie ciepła po całej powierzchni podłogi. Klasę ścieralności na poziomie AC4 lub AC5 (w zależności od wybranego modelu) można uznać za standard w produktach naszych marek. Piękne, trwałe i dostosowane panele na ogrzewanie podłogowe są idealnym wyborem do każdego mieszkania.

Powrót