Sekretem na ich piękno jest pozbycie się kurzu, a następnie sięgnięcie po wilgotną szmatkę. Diabeł jednak zawsze tkwi w szczegółach, dlatego w tym artykule rozwiejemy wątpliwości dotyczące konserwacji i czyszczenia paneli laminowanych. Zapraszamy do lektury!
Premium Floor to marka najczęściej wybierana wśród konsumentów. Wpływ na to ma nie tylko wzornictwo paneli laminowanych doskonale imitujące drewno, ale również użyta w ich produkcji technologia, zapewniająca świetne parametry użytkowe. Mowa tutaj o wyjątkowej odporności na wilgoć, zarysowania czy wgniecenia, które sprawiają, że taka podłoga doskonale prezentuje się w kuchni, salonie oraz sypialni. Warto szczególnie zwrócić uwagę na właściwości antystatyczne, dzięki którym nie musimy zbyt często myć podłogi — choć aby zapewnić sobie jeszcze lepsze doznania wzrokowe, należy robić to regularnie.
Uniwersalnym sposobem na czyszczenie jest lekko wilgotna szmatka, dzięki której usuniemy typowe zabrudzenia z paneli laminowanych. Tych cięższych np. plam po tłuszczu, możemy pozbyć się za pomocą wody zmieszanej z płynem do mycia naczyń. Najbardziej jednak polecamy skorzystać z syntetycznych środków czyszczących, które dobrze oczyszczą panele, a także zabezpieczą ich powierzchnię przed dalszą eksploatacją. A jeśli mamy taką możliwość, to szmatkę zamieńmy na mop z funkcją wyciskania wody.
Wypadki krążą po ludziach, dlatego wszelkie plamy po krwi z łatwością zetrze ściereczka wyciśnięta z nadmiaru wody. Do oleju, sadzy, kredek czy szminki użyjmy lekko zwilżonej szmatki z dodatkiem niewielkiej ilości syntetycznego detergentu. Z kolei pozostałości po gumie czy wosku zostawmy do stwardnienia, zeskrobmy plastikowym skrobakiem, a następnie oczyśćmy acetonem. Unikajmy za to wszelkich ściernych metod czyszczenia podłogi, jeśli jednak zobaczymy na jej powierzchni nacięcia i rozdarcia, to możemy się ich pozbyć za pomocą zestawu naprawczego do podłóg laminowanych. Zastosujmy się do powyższych porad, a na długie lata będziemy cieszyli się nieskazitelnym parkietem!