Premium Floor
menu
Panele laminowane – czyszczenie i konserwacja

Panele laminowane – czyszczenie i konserwacja

Sekretem na ich piękno jest pozbycie się kurzu, a następnie sięgnięcie po wilgotną szmatkę. Diabeł jednak zawsze tkwi w szczegółach, dlatego w tym artykule rozwiejemy wątpliwości dotyczące konserwacji i czyszczenia paneli laminowanych. Zapraszamy do lektury!

Właściwości paneli laminowanych

Premium Floor to marka najczęściej wybierana wśród konsumentów. Wpływ na to ma nie tylko wzornictwo paneli laminowanych doskonale imitujące drewno, ale również użyta w ich produkcji technologia, zapewniająca świetne parametry użytkowe. Mowa tutaj o wyjątkowej odporności na wilgoć, zarysowania czy wgniecenia, które sprawiają, że taka podłoga doskonale prezentuje się w kuchni, salonie oraz sypialni. Warto szczególnie zwrócić uwagę na właściwości antystatyczne, dzięki którym nie musimy zbyt często myć podłogi — choć aby zapewnić sobie jeszcze lepsze doznania wzrokowe, należy robić to regularnie.

Odpowiednia pielęgnacja podłogi

Uniwersalnym sposobem na czyszczenie jest lekko wilgotna szmatka, dzięki której usuniemy typowe zabrudzenia z paneli laminowanych. Tych cięższych np. plam po tłuszczu, możemy pozbyć się za pomocą wody zmieszanej z płynem do mycia naczyń. Najbardziej jednak polecamy skorzystać z syntetycznych środków czyszczących, które dobrze oczyszczą panele, a także zabezpieczą ich powierzchnię przed dalszą eksploatacją. A jeśli mamy taką możliwość, to szmatkę zamieńmy na mop z funkcją wyciskania wody.

Polecane sposoby czyszczenia

Wypadki krążą po ludziach, dlatego wszelkie plamy po krwi z łatwością zetrze ściereczka wyciśnięta z nadmiaru wody. Do oleju, sadzy, kredek czy szminki użyjmy lekko zwilżonej szmatki z dodatkiem niewielkiej ilości syntetycznego detergentu. Z kolei pozostałości po gumie czy wosku zostawmy do stwardnienia, zeskrobmy plastikowym skrobakiem, a następnie oczyśćmy acetonem. Unikajmy za to wszelkich ściernych metod czyszczenia podłogi, jeśli jednak zobaczymy na jej powierzchni nacięcia i rozdarcia, to możemy się ich pozbyć za pomocą zestawu naprawczego do podłóg laminowanych. Zastosujmy się do powyższych porad, a na długie lata będziemy cieszyli się nieskazitelnym parkietem!

Powrót