Premium Floor
menu
Ciemna podłoga, jak aranżować klasyczne wnętrza?

Ciemna podłoga, jak aranżować klasyczne wnętrza?

Jeśli mamy ciemną podłogę, to zaaranżowanie klasycznych wnętrz nie powinno być dla nas trudne. Pamiętajmy jednak, że zagospodarowanie domowych pomieszczeń musi być na tyle umiejętne, byśmy mogli stworzyć przyjazne, stylowe oraz funkcjonalne wnętrze, co jest zależne od wielkości powierzchni. Dlatego, gdy do niewielkiej przestrzeni wstawiliśmy podłogę z delikatnie ciemnymi akcentami (np. hebanu), to zestawmy ją z nieprzesadnie jasnymi ścianami oraz sufitem, co optymalnie powiększy naszą przestrzeń. Tutaj interesować nas będą wszelkie pastelowe oraz beżowe tonacje ściany, które możemy zestawić z ciemniejszym sufitem i jaśniejszymi meblami — lub odwrotnie.

W większych przestrzeniach mile widziane są ciemne podłogi utrzymane w kolorystyce orzechowej oraz roślinnej wenge, których specyficzna barwa z racji pochłaniania światła skutecznie zmniejsza optycznie pomieszczenia. I w tym przypadku polecamy dobrać lekko kontrastujące ściany, sufit oraz meble — szczególnie uważajmy na ten ostatni aspekt, gdyż wyposażenie o skomplikowanym usłojeniu nie będzie dobrze współpracować z parkietem. To rozwiązanie polecane jest w aranżacjach klasycznych oraz nowoczesnych, gdyż doskonale podkreśla ich wytworność. A jeśli jesteśmy w trakcie remontu lub budowy domu i dopiero tworzymy podłogę, to przedstawimy dwa panele podłogowe, które warto poznać.

Dąb Palony 88495 z kolekcji Ultra oraz Dąb Royal 88832 z kolekcji Futuro.

Pierwszy panel laminowany zawiera dekory, których ciemna kolorystyka najbardziej spodoba się miłośnikom groteskowych aranżacji. Dąb Palony wytworzono w technologii struktury synchronicznej, co zapewnia doskonałą imitację drewnianych desek. Oprócz estetyki warto też zwrócić uwagę na funkcjonalność, gdyż panel ten charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie i odkształcenia. Ponadto jest wodoodporny, więc sprawdzi się nie tylko w klasycznych wnętrzach, ale też w pomieszczeniach narażonych na działanie wody. Alternatywnie polecamy Dąb Royal z kolekcji Futuro, którego nieprzesadnie ciemne tonacje przypadną do gustu osobom preferującym delikatniejszą kolorystykę.

Powrót