Premium Floor
menu
Piękno niedoskonałości Wabi Sabi

Piękno niedoskonałości Wabi Sabi

W świecie, w którym wszędzie otaczają nas jednolite i perfekcyjnie wygładzone ludzką ręką powierzchnie, zaczynamy coraz bardziej tęsknić za autentycznymi wzorami i strukturami, w które bogata jest natura. Przedmioty codziennego użytku i nasze wnętrza przestają być idealne, o regularnych kształtach, ostrych kątach. uciekamy od tego, co idealne, a wartości szukamy w tym, co niedoskonałe. Choć wciąż trwałe! Kierujemy się w stronę naturalności, autentyczności i prostoty. Odpowiedzią na te potrzeby jest kolekcja paneli laminowanych Natural Legend. Sprawdź jak urządzić wnętrze w stylu Wabi Sabi.

Dostrzegać piękno w stylu wabi sabi

Wabi-sabi to pojęcie pochodzące ze starej japońskiej filozofii, będące pochwałą niedoskonałości. Filozofia ta polega na dostrzeganiu piękna w prostych rzeczach w codziennym życiu. Jej niezmienna popularność dowodzi, że głęboko w naszej naturze leży potrzeba obcowania z tym, co nie jest perfekcyjne, ale co ma swój indywidualny charakter, jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Filozofia ta była inspiracją do stworzenia wyjątkowych paneli Natural Legend.

Panele laminowane – wzory z natury

To panele, które czerpią inspirację z kształtów i kolorów ziemi. Wszelkie sęki i słoje, nieregularne struktury i przetarcia są tu obecne i cieszą oko zmęczone jednostajnością gładkich, jednokolorowych powierzchni. Widoczne dla oka detale prawdziwej drewnianej podłogi wprowadzają do wnętrza urozmaicenie i naturalny rys, który sprawia, że mieszkanie czy dom stają się przytulniejsze i bardziej autentyczne. Wciąż jednak pozostają niezwykle trwałe, łatwe do utrzymania w czystości, a nawet jeśli zbierze się na nich cienka warstwa kurzu, trudno ją dostrzec. Kolekcja paneli laminowanych Natural Legend to sześć odcieni dębu, które łatwo dopasujesz do stylu swojego wnętrza.

Panele, które dopasujesz do każdego wnętrza

Jasny i ciepły odcień ma Dąb Jantar z wyraźnie zaznaczonymi słojami i tłoczeniami, doskonale imitującymi naturalne drewno. Panele pasują do przytulnych, tradycyjnych wnętrz z meblami w ciemniejszym odcieniu i z wyrazistymi detalami kolorystycznymi, np. czerwonym dywanem, bądź bordowymi zasłonami. Po więcej szczegółów zapraszamy tutaj.


 

Dąb Klasyczny to elegancja i szyk, które łatwo jest dobrać zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Doskonale koresponduje z prostymi i szlachetnymi formami mebli oraz do rozmaitych odcieni wykończenia – od ciepłych po chłodne. Produkt znajdziesz tutaj.

 

 

Dąb Siwy o jasnym, lekko chłodnym odcieniu uwypukli piękno wnętrza urządzonego w stylu skandynawskim. Przestrzeń zaaranżowana naturalnymi odcieniami nada wnętrzu spokoju i niepowtarzalnego klimatu. Więcej informacji tutaj.

 

 

​​​​​​​​​​Z kolei Dąb Satynowy o lekko migdałowym odcieniu pasuje do elegancko urządzonych przestrzeni w klasycznym stylu. Jego kolor będzie doskonałą bazą pod przedmioty w kontrastowych kolorach. Szczegóły pod tym linkiem.

 

 


Głęboki, ciemny odcień Dębu Lancaster z niezwykle ciekawą strukturą to idealny wybór do wnętrz urządzonych, np. w stylu vintage lub odwołujących się do klasyki. Nada wnętrzu harmonii i powoli na dostrzeganie piękna w przemijaniu. Więcej o produkcie znajdziesz tutaj.

 

 

Panele o nieprzeciętnej trwałości

Piękno niedoskonałości paneli Natural Legend nie wiąże się z kompromisem odnośnie ich trwałości. 20-letnia gwarancja zobowiązuje, a taką zapewnia producent na tę kolekcję. Wszystkie panele są odporne na wszelkie uszkodzenia i naprawdę łatwe w użytkowaniu. Nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych czy konserwujących. A dzięki właściwościom antyseptycznym, nie osiada na nich kurz. Oferują przy tym przyjemność obcowania z niedoskonałością. Naturalne materiały nawiązują do prostych przyjemności życia i pozwalają czerpać radość z prostoty. Panele Natural legend tworzą wyjątkowe podłoże dla rozmaitych aranżacji i są przyjazne w dotyku. To naturalny wybór na lata.

Powrót