Premium Floor
menu
Panele podłogowe z v-fugą

Panele podłogowe z v-fugą

Panele podłogowe to najczęściej wybierany typ podłogi. Swoją popularność zawdzięczają atrakcyjnej cenie i doskonałym parametrom technicznym, które pozwalają korzystać z nich przez kilkadziesiąt lat. Przeciwnicy tego rozwiązania często podnoszą argument o mało naturalnym wyglądzie w przypadku klasycznych paneli, jednak rozwiązaniem tego problemu są panele podłogowe z v-fugą.

Czym jest v-fuga?

V-fuga to zabieg polegający na wyfrezowaniu czterech boków deski (lub dwóch), bądź tłoczeniu krawędzi paneli podłogowych, w taki sposób, by po złożeniu przypominały one literę "v". Zabieg ten pozwala upodobnić podłogi laminowane do prawdziwych, drewnianych desek i sprawia, że są dużo ciekawsze wizualnie — przestają być płaską taflą, a zamiast tego nabierają kształtów bryły. Nazwa v-fugi może automatycznie nasuwać skojarzenie z fugami, jakie znamy np. z łazienki, jednak na samym początku warto zaznaczyć, że są to całkowicie odrębne pojęcia. Panele podłogowe z v-fugą w niczym nie przypominają tych tradycyjnych. Nie zmieniają koloru ani nie tracą swoich właściwości, co udowodnimy w dalszej części artykułu.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, panele laminowane mogą być frezowane z dwóch lub czterech stron, w Premium Floor standardem jest v-fuga 4stronna. Dzięki temu nasze produkty są doskonałym zamiennikiem naturalnego drewna. Możecie się o tym przekonać sami, sprawdzając nasz wybór paneli podłogowych klikając w ten link https://www.premiumfloor.pl/produkty/panele/2

   

Zalety paneli podłogowych z v-fugą

Panele podłogowe z v-fugą nie tylko doskonale imitują prawdziwe drewno, ale dzięki wyfrezowanych rowkach paneli, deski stają się także dużo trwalsze. Bardzo ważną cechą paneli, o której często zapominamy, jest ich higroskopijność, czyli zdolność do pochłaniania wody z otoczenia. W przypadku długiego czasu używania, brzegi mogą się delikatnie podnosić — jest to całkowicie naturalny proces. Delikatne podkreślenie krawędzi panelu za pomocą frezowania pozwala ukryć ten problem wizualnie, sprawiając, że pomimo uwypukleń w materiale, my widzimy równą powierzchnię lub wręcz pozwala zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia odkształceń.

Kolejnym aspektem, który budzi wiele kontrowersji, jest sposób pielęgnacji i konserwacji podłóg laminowanych z v-fugą. Czas rozwiać wszelkie wątpliwości. Panele podłogowe z v-fugą nie wymagają dodatkowej uwagi podczas sprzątania, zachowują się dokładnie tak jak standardowe panele podłogowe. Do tego celu zupełnie wystarczą standardowe środki czyszczące — odkurzacz z nakładką szczotkową i mop. Warto też zaznaczyć, że Premium Floor w swoim asortymencie paneli podłogowych posiada produkty, które posiadają właściwości antystatyczne i antypoślizgowe, odporne na wszelkie plamy i żar. Instrukcję czyszczenia i konserwacji, przygotowaną dla naszych dwóch kolekcji Hydro24 i Maison można przeczytać tutaj.

Zdecydowaną zaletą paneli z v-fugą jest przełożenie ich jakości do ceny. Panele są wytrzymałe, odporne na ciężar, wgniecenia i zadrapania, przy czym doskonale symulują naturalne drewno. Taka podłoga to połączenie najlepszych cech z tych dwóch światów, przy zachowaniu rozsądnej ceny.

Czy można układać panele podłogowe na ogrzewanie?

Jak najbardziej tak. W Premium Floor wszystkie panele laminowane nadają się na podłogę z ogrzewaniem wodnym lub elektrycznym, zatopionym w podłodze. Podczas instalacji ogrzewania należy jednak kierować się zaleceniami dostawcy oraz ogólnie przyjętymi instrukcjami i zasadami. Równie duże znaczenie ma typ zastosowanego podłoża, czas jego wylania, czy wilgotność powietrza. Montaż paneli powinien zostać przeprowadzony zgodnie ze wszytymi zaleceniami. Zainteresowanych odsyłamy tutaj.

Powrót