Premium Floor
menu
Panel laminowany a wpływ ekologii

Panel laminowany a wpływ ekologii

Podłoga jest nieodłącznym elementem w każdym pomieszczeniu. Ale czy może być ekologiczna? W tym artykule przedstawimy zalety, jakie niosą za sobą panele laminowane Premium Floor. Skupimy się na aspektach, które mają ogromne znaczenie dla zdrowia domowników oraz na mocnych stronach paneli laminowanych. 

                                  


Ekologia w stosunku do paneli podłogowych

W dzisiejszych czasach zwracamy szczególną uwagę na ochronę środowiska i staramy się wybierać tylko produkty ekologiczne. Ludzie na całym świecie odkrywają produkty proekologiczne, których zastosowanie zapewniałoby zerową lub bardzo niską emisję szkodliwych substancji. Choć wydaje się to łatwe w przypadku jedzenia, picia czy ubrań, sprawa komplikuje się przy wyborze materiałów budowlanych, takich jak podłogi. 

Chcemy, aby układane przez nas panele podłogowe miały pozytywny wpływ na środowisko, a przy tym nie emitowały szkodliwych zanieczyszczeń. Kluczowe znaczenie mają tutaj surowce, z których powstają nasze panele, a także to, w jakich znajdują się opakowaniach oraz w jaki sposób są transportowane. Dodatkowo ważny jest sposób czyszczenia paneli podłogowych, ich pielęgnacja oraz ochrona przed nadmierną wilgocią. Należy wybierać ekologiczne preparaty, które odpowiednio zadbają o naszą podłogę i pozwolą nam cieszyć się nią przez długie lata. 

Jakie materiały warto wybierać?

Zdecydowanie takie, które posiadają cechy ekologiczne. W dużej mierze są one wytwarzane z odnawialnych surowców i naturalnych materiałów. Dzięki temu są one przyjazne dla środowiska, bezpieczne oraz co najważniejsze, nadają się do recyklingu. W produkcji ekologicznych podłóg nie używa się rozpuszczalników, plastyfikatorów czy chloru, które mają negatywny wpływ na ekosystem. 
Jeżeli chodzi o materiał, naturalne drewno jest najbardziej bezpieczne dla środowiska, a przy tym niezwykle odporne. Panele podłogowe wytworzone z drewna cechują się dużą popularnością w suchych pomieszczeniach zamkniętych, takich jak salony, jadalnie czy sypialnie. Drewniane panele, przy odpowiedniej pielęgnacji mogą nam wiernie służyć nawet w całym cyklu życia. Należy bezwzględnie pamiętać, że mop parowy, choć ekologiczny, jest ich największym wrogiem, tak samo jak podłóg winylowych. Po jego użyciu, na panelach mogą pojawić się różnego rodzaju deformacje i odkształcenia. Na szczęście nasze panele wystarczy wyczyścić miękką ściereczką. 

Jak to wygląda w Premium Floor?

                                                                     

Panele laminowane Premium Floor to polska marka, której produkty są coraz częściej spotykane w polskich domach. Nasze panele są bardzo trwałe i niepodatne na uszkodzenia, zadrapania czy odkształcenia od nacisku mebli. Podłogi laminowane Premium Floor są dostępne w wielu wzorach bazujących na naturalnej desce, a część z naszych dekorów jest dodatkowo odporna na wilgoć i zachlapania. Możliwe jest stosowanie ich w kuchniach i łazienkach, a zalanie paneli wodą nie powoduje ich zniekształcenia. Należy pamiętać jednak, że są to podłogi przeznaczone do użycia wewnątrz domu lub mieszkania. Na zewnątrz lepiej sprawdzą się płytki z kamienia, które nawet po pochłonięciu dużej ilości wody, pozostają nienaruszone.

Proces produkcji naszych paneli opiera się na wykorzystaniu jedynie bezpiecznych i przebadanych materiałów. Do wszystkich produktów Premium Floor, oprócz ekologicznej płyty HDF, wykorzystujemy także inne wartościowe surowce, które mogą być poddane recyklingowi. Przyjazne środowisku tworzywa pozyskujemy wyłącznie ze stale kontrolowanych źródeł. Nasze panele wytwarzamy z drewna pochodzącego z lasów o zrównoważonej gospodarce. Drewno jest surowcem odnawialnym, a wykorzystując je w naszej produkcji, aktywnie przyczyniamy się do ochrony naszego klimatu. Wszystkie panele Premium Floor cechują się długim okresem eksploatacji. Gdy tylko to możliwe, stosujemy produkty, które można z łatwością ponownie wykorzystać – w celu odzyskania surowca lub energii. 

Nasze produkty spełniają najsurowsze wymogi dotyczące zawartości i emisji szkodliwych substancji, takich jak formaldehyd. Ważne jest, że nawet niewielka emisja formaldehydu na całej powierzchni podłogi, może przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia domowników. Ponadto redukujemy emisję dwutlenku węgla, stosując się do odpowiedzialnej produkcji oraz ograniczając transport samochodowy. 

Dlaczego warto nam zaufać?

Laminowane panele podłogowe Premium Floor wyjątkowo odmienią każde pomieszczenie, a powierzchnię wzbogacą o piękne wzory. Podłoga ułożona z naszych paneli będzie bardzo wytrzymała, co potwierdzają dożywotnie gwarancje producenta. Stworzona przez nas podłoga laminowana jest przystosowana do intensywnego użytkowania, a przy tym ekologiczna i nadająca się do recyklingu. Użytkując panele podłogowe Premium Floor nie musisz martwić się o to, czy odpowiednio dbasz o planetę - zrobiliśmy to za Ciebie! 

Powrót